Depilacja laserowa całego ciała – skuteczny sposób na pozbycia się niechcianego owłosienia z pach, twarzy, nóg i bikini

Zabieg depilacji laserowej od lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Usunięcie niechcianego owłosienia i cieszenie się gładką skórą to marzenie wielu osób, dlatego też salony oferujące zabieg depilacji laserowej wychodzą na przeciw potrzebom klientów i oferują coraz nowocześniejsze i mniej bolesne rozwiązania.

Depilację laserową uznaje się za najlepszy sposób pozbycia się owłosienia zarówno na twarzy, nogach jak i w okolicach bikini. Jest to metoda bezinwazyjna i szybka, która już po paru sesjach zaczyna przynosić widoczne efekty.

Depilacja laserowa – czym jest zabieg depilacji laserowej i na czym polega

Zabiegi depilacji laserowej to metoda pozbycia się zbędnego owłosienia przy pomocy lasera wyposażonego w odpowiednią wiązkę lasera. Promieniowanie emitowane przez urządzenie wnikają głęboko w skórę powodując niszczenie cebulki włosów wraz z ich korzeniami. Co istotne, pierwsze efekty depilacji laserowej dostrzec można już po pierwszym zabiegu, jednak aby całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia, należy poddać się minimum 6-8 sesjom co kilka tygodni.

Laserowa metoda usuwania owłosienia jest możliwa dzięki laserowi diodowemu, który skaluje w sposób liniowym przez co działa w różnych głębokościach skóry. System ten pozwala na usunięcie niechcianego owłosienia zarówno u osób z ciemnymi włosami, jak i jasnymi. Zabiegu depilacji laserowej można dokonać na każdej zdrowej partii ciała.

Kto może skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej jest dedykowany niemal każdemu, jednak najbardziej zaleca się korzystanie z tego typu usług osobom, które borykają się z nadmiernym owłosieniem – ciemnym, twardym i szybko odrastającym. Z zabiegu depilacji laserowej powinny korzystać również ci, u których zdiagnozowano zapalenie mieszków włosowych.

Efekty depilacji laserowej – gładka skóra przez cały rok

Efekt depilacji laserowej to przede wszystkim poprawa codziennego komfortu i samopoczucia. Jest to rozwiązanie oszczędzające czas, dzięki któremu ciało zawsze prezentuje się dobrze. Należy podkreślić, że efektywność zabiegu depilacji laserowej związana jest przede wszystkim z rodzajem oraz stopniem owłosienia oraz liczbą wykonanych zabiegów.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej, jednak ich największa trwałość występuję dopiero po co najmniej 6 wizytach w salonie. Panie najczęściej decydują się na depilację pach, okolic bikini oraz nóg. Laser diodowy swoją wiązką światła powoduje zniszczenie mieszków włosowych, a następnie ich rozpad.

Laserowe usuwanie włosów – jak wygląda przebieg zabiegu depilacji laserowej całego ciała

W salonach znaleźć można oferty dotyczące depilacji laserowej różnych części ciała. Do tych najchętniej wybieranych należą:

  1. depilacja laserowa nóg,
  2. depilacja laserowa twarzy,
  3. depilacja laserowa bikini,
  4. depilacja laserowa pach.

Laserowa metoda usuwania owłosienia jest nieinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem. Światło lasera skierowane na miejsce zabiegowe usuwają cebulkę i korzeń włosa. Co istotne, przed zabiegiem, specjalista przeprowadza konsultacje, w tym również test na próg bólu klienta. Po wszystkim, na dany obszar nakładany jest preparat łagodzący ból i ewentualne zaczerwienienie oraz podrażnienie mogące pojawić się po wszystkim. Należy pamiętać, że w trakcie zabiegu może wystąpić uczucie dyskomfortu – jednak jest ono całkowicie naturalne.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej uznawany jest za stosunkowo bezpieczny proceder, jednak wielu pacjentów ma wątpliwości związane z wykonaniem usługi. Do depilacji laserowej należy podejść poważnie i stosować się do zalecanych przez specjalistę instrukcji. Tylko w ten sposób zabieg będzie bezpieczny, a sam proces przebiegnie bez problemowo.

Z zabiegiem depilacji laserowej mogą wiązać się podrażnienia. Chcąc nie dopuścić do nieprzyjemnych dla klienta efektów, do depilacji laserowej nie powinno się podchodzić, jeśli dana osoba:

  • cierpi na bielactwo,
  • choruje na łuszczycę,
  • jest kobietą w ciąży lub w okresie laktacji,
  • odbywała w niekrótkim czasie zabieg chirurgiczny,
  • poddała się w krótkim odstępie czasu poddała się depilacji woskiem, depilatorem lub pęsetą.

Również stosowanie leków światło uczulających i zawierających witaminę A, może skutkować dyskwalifikacją w udziale w zabiegu depilacji laserowej. Przed zabiegiem depilacji laserowej należy także zrezygnować ze stosowania samoopalaczy, peelingów, a także korzystania z kąpieli słonecznych, zarówno na świeżym powietrzu jak i w solarium.

Dlaczego warto poddawać się zabiegom depilacji laserowej?

O zabiegach depilacji laserowej można usłyszeć wiele dobrego. Mają one nie tylko wpływ na poprawę codziennego komfortu, ale również pozwalają na uniknięcie podrażnień i wrastających włosków, które są następstwem tradycyjnych sposobów depilacji. Jest to rozwiązanie dla osób zmagających się z szybko odrastającymi włoskami oraz zapaleniem mieszków włosowych. Dzięki kilku zabiegom całe ciało może być gładkie i miękkie już na dobre.

Po poddaniu się zabiegom depilacji laserowej oprócz pozbycia się niechcianych włosów, można zauważyć znaczącą poprawę jakości skóry. 

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem „Dotyk Piękna” oferującym pełen zakres z zabiegu kosmetologii https://depilacja-laserowa-krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.