Jak samodzielnie stworzyć stronę www? Strony internetowe Kielce

Nie da się zaprzeczyć, że sieć jest wciąż silnym punktem styku marki z gronem klientów. Strona internetowa, czy inna platforma cyfrowa, to wizytówka Twojej firmy dostępna 24 godziny na dobę. Wykonanie strony internetowej jest łatwe i przystępne.

Samodzielne tworzenie stron www i sklepów internetowych

Istnieje wiele możliwości w zakresie tworzenia stron internetowych. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie jej samodzielnie. Technologia wciąż idzie do przodu, a rezultatem jest to, że każdy może zrobić projekt własnej strony internetowej.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że samodzielnie stworzona strona nie jest tak skuteczna i niezawodna jak profesjonalna. Wysokiej jakości strona internetowa powinna być stworzona przez profesjonalistów, aby zapewnić, że jest funkcjonalna i wspiera wszystkie potrzeby biznesowe.

Jakich programów mogę użyć do tworzenia stron internetowych za darmo?

Zadawanie pytania „jak zrobić własną stronę” osobom, które potrafią programować prawie zawsze kończy się poleceniem CMS WordPress. Tutaj jednak pojawia się co najmniej kilka „ale”. Nie ukrywajmy strony WordPress są dość trudne w obsłudze. Co prawda można w nim szybko stworzyć stronę za pomocą szablonu, ale na tym kończy się łatwa przeprawa. Jego główną wadą jest trudność w edycji stron. Nie oznacza to, że nie ma innego rozwiązania. Jest! 

W Internecie znajdziemy masę narzędzi i programów do robienia stron. Oczywiście naiwnością byłoby sądzić, że jest to tylko kwestia wyboru ulubionego narzędzia. Czasami możliwości i ogólne wymagania klienta mogą nie pasować do funkcji niektórych serwisów internetowych. Jeśli jednak porównamy narzędzia, o których mowa – kreatory WYSIWYG i konstruktory stron internetowych – z tymi przeznaczonymi do edycji kodu HTML, łatwo dostrzec różnicę.

Projektowanie stron internetowych Kielce

/Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Tworzenie stron internetowych to proces, który wymaga wiele czasu i wysiłku. Zanim zaczniesz planować uruchomienie swojej strony, musisz najpierw zdecydować, czego od niej chcesz. Zastanów się, jaki jest cel Twojej strony, jakie funkcje powinna zawierać i ile wymaga rozwoju. Tworzymy strony internetowe z uwzględnieniem punktu odniesienia. To znaczy, jeśli myślisz o stworzeniu witryny informacyjnej lub zorientowanej na produkt, to Twoja strona firmowa będzie wymagała innych funkcji niż w przypadku, gdy służy do kontaktu lub wiadomości.

Nowoczesne strony internetowe

Nowoczesne strony i sklepy internetowe to przede wszystkim responsywność, czyli automatyczne dostosowywanie się do rozmiaru okna urządzeń mobilnych. Najbardziej oczywistym przykładem jest laptop, smartfon czy tablet.

Twoja strona powinna być profesjonalna, dobrze opracowana, aktualizowana i z przejrzystym systemem nawigacji oraz wkładem ciekawych projektów graficznych.

Projekt Twojej strony jest jedną z głównych zasad, które decydują o tym, jak bardzo będzie ona udana. Dlatego, aby Twoja strona przyciągała odwiedzających, musi mieć unikalny design i świetnie wyglądać na wszystkich urządzeniach także urządzeniach mobilnych. Niezwykle ważna jest również obecność bogatej animacji lub wideo. Od strony technicznej nowoczesne strony internetowe powinny posiadać aktywne opcje automatycznego marketingu internetowego, które umożliwiają szczegółową analizę zachowań użytkowników strony.

Tworzymy nowoczesne strony internetowe aby wyróżnić się na tle konkurencji, zbudować wiarygodność i przyciągnąć potencjalnych klientów.

Kielce strony internetowe

Aby mieć pewność, że Twoja strona będzie zawsze dostępna w Internecie, możesz wykupić konto w jednej z wielu firm oferujących tzw. hosting. Takie rozwiązania oferowane są w Polsce już za kilka złotych miesięcznie i pozwalają nawet na płacenie za pomocą wiadomości SMS. Jest to wygodne dla twórców stron komercyjnych, którym zależy przede wszystkim na prestiżu.

/Obraz autorstwa Freepik

Jeśli chcesz opublikować niekomercyjną stronę internetową, to raczej radzę Ci skorzystać z usług jednej z wielu firm, które oferują miejsce na swoim serwerze zupełnie za darmo. W końcu pozwoli Ci to zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i nie jest tak skomplikowane jak się wydaje.

Tworzenie sklepów internetowych

Stworzenie sklepu internetowego na osobnej platformie to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie całkowicie indywidualnego projektu. Do stworzenia własnego sklepu internetowego potrzebny jest hosting (serwer), na którym przechowywane będą wszystkie wgrane pliki oraz oprogramowanie e-commerce, czyli program, który łączy się z tym serwerem i pozwala na zarządzanie bazą klientów. Następnie należy zaprojektować stronę internetową oraz zainstalować loga, obrazy i linki.

Czy warto postawić na profesjonalne projektowanie stron www oraz sklepów internetowych ? Strony internetowe Kielce

Wraz z rozwojem Twojej witryny podstawowe rozwiązania mogą stać się niewystarczające, a dostępne szablony mogą nie spełniać Twoich oczekiwań. Dzieje się tak, gdy strona rośnie dynamicznie i potrzebujesz dodatkowych funkcjonalności w spersonalizowanym środowisku.

Korzystając z usług firmy zewnętrznej warto zahaczyć również o pozycjonowanie stron internetowych. Jest to sposób optymalizacji stron internetowych (optymalizacja SEO), tak aby były łatwiejsze do znalezienia w wyszukiwarce Google. Dobrze zaprojektowana strona www pewnością ułatwi pracę specjaliście SEO. Pozycjonowanie stron internetowych pomoże także w znacznym stopniu pozyskać nowych klientów.

Darmowa profesjonalna strona www nie będzie miała własnej nazwy domeny i nie będzie tak profesjonalnie wyglądała, jak ta napisana całkowicie w HTML-u. Realizując strony internetowe firmy zewnętrzne zapewniają także pełne obsługę techniczną, są do Twojej dyspozycji przez 24h na dobę i dostosowują się do indywidualnych potrzeb klientów.

_________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: karlyukav, Freepik

Materiał źródłowy: materiały własne, sawinet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.