Jaki materac do spania wybrać przy bólach kręgosłupa? – Materace medyczne

Właściwie dobrany materac to podstawowy filar zdrowego snu. Pierwszym aspektem, który powinien pojawić się w twojej głowie myśląc o tym jak pozbyć się bólu pleców i jak poprawić jakość snu powinny być materace medyczne.

Materace medyczne – korzyści korzystania dla osób ze schorzeniami kręgosłupa

Materace medyczne, inaczej nazywane jako materace rehabilitacyjne lub materace ortopedyczne, oraz czasami materace przeciwodleżynowe to z reguły wysokiej jakości produkt, którego zadaniem jest zniweczenie problemów z kręgosłupem lub zapewnienie bezpiecznego i dobrego snu alergikom. Każdy z materacy medycznych, zanim otrzyma status wyrobu medycznego i prawo do używania tej zaszczytnej nazwy, musi przejść szereg specjalistycznych badań, które potwierdzają jego korzystny wpływ na komfort i zdrowy sen, a także pełną regenerację mięśni i prawidłową postawę ciała.

Czy oznacza to, że materace medyczne skierowane są wyłącznie do osób z bolesnymi problemami kręgosłupa lub poddawanych wysiłkowi fizycznemu, na przykład podczas rehabilitacji? Niekoniecznie, materace medyczne, które uzyskały status wyrobu medycznego i akredytację ośrodków rehabilitacyjnych będą się również wspaniale sprawdzały u osób w pełni sprawnych, nie mających problemów ortopedycznych czy alergicznych. Decydując się na zakup materaca medycznego, możemy spodziewać się po nim wielu korzyści, takich jak:

  • Niezwykły komfort i wygoda przy użytkowania materaca,
  • dopasowanie materaca do naturalnego kształtu naszego ciała – odpowiednie podparcie w przypadku osób zmagających się z bólami pleców,
  • prawidłowe funkcjonowanie organizmu i właściwy przepływ krwi podczas snu – co wiąże się z prawidłowym ciśnieniem krwi,
  • złagodzenia wszelkich bólów mięśniowych i kostnych – polepsza prawidłową postawę ciała.
/Obraz autorstwa cookie_studio

Materac medyczny – jak wybrać?

Szukając materaca medycznego, warto skupić się na takim, który będzie najlepiej odpowiadał naszym dolegliwościom. Kolejnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego materaca medycznego są nasze własne preferencje. Twardość materaca ma znaczenie. Jedni wolą materace twarde, a inni gustują w znacznie bardziej miękkich, dlatego dokładnie sprawdź rodzaje materacy. Niektórzy wolą materace piankowe, a inni wybiorą materac sprężynowy. Tak jak wśród zwykłych materacy, tak wśród materacy medycznych możemy wybierać spośród wielu rodzajów wypełnienia czy stopni twardości. Oczywiście jak wyżej pisaliśmy jest kilka rodzajów, na które dzieli się materac medyczny: materac rehabilitacyjny, materac ortopedyczny, materac antybakteryjny i materac odleżynowy.

Jego twardość powinna być dobrana do naszych potrzeb, ale dobrze jeśli skonsultujemy to z lekarzem lub fizjoterapeutą. Szczególnie jeśli do tej pory nie używaliśmy odpowiedniego materaca i w końcu decydujemy się na zakup materaca medycznego.

Z reguły materace medyczne wykonane są z materiałów hipoalergicznych, co gwarantuje zdrowy i bezpieczny sen wszystkim osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie. Wybór materaca medycznego to wybór dobrej jakości snu, który zapewni zdrowsze życie bez zbędnego bólu. Dobry sen to z kolei gwarancja większej energii i radości w stawianiu czoła codziennym sprawom.

Czy potrzebuję materaca medycznego?

Według opinii ekspertów odpowiednio dobrane materace medyczne mogą w znacznym stopniu nie tylko poprawić jakość naszego snu, ale również złagodzić objawy wielu chorób i problemów zdrowotnych. Wybór takiego materaca jest wskazany przede wszystkim dla wszystkich osób, które cierpią na ból pleców, sztywność mięśni czy schorzenia reumatyczne.

 Nowoczesne materace medyczne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, dopasowują się idealnie do kształtu ciała śpiącej osoby. Dzięki temu będą idealne również dla osób, mających problemy ze snem – nie tylko pomogą w utrzymaniu wygodnej pozycji ciała przez całą noc, ale również w osiągnięciu głębokiego, komfortowego wypoczynku.

______________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęcia głównego: Obraz autorstwa stefamerpik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.