Speciality coffee – aromatyczna kawa o niezapomnianym smaku! Dlaczego warto wybierać kawę speciality? 

Branża kawy Speciality składa się z firm kawowych, które produkują tylko najwyższej jakości kawę dostępną na rynku. Są to palarnie kawy speciality i importerzy ziaren, które spełniają te surowe kryteria: kawa musi mieć minimum 80 punktów w 100-punktowej skali, musi być uprawiana z wykorzystaniem zrównoważonych praktyk rolniczych, posiadać certyfikat organiczny lub być przetwarzana metodami zatwierdzonymi przez SCAA (Specialty Coffee Association of America). Wyrażenie „Speciality coffee” pierwszy raz zostało użyte w 1974 roku przez Ernę Knutsen w Tea & Coffee Trade Journal. Od czasu do czasu pojawia się pytanie „Dlaczego powinienem kupować kawę z segmentu speciality?”. Aby pomóc w odpowiedzi na to pytanie, oto krótkie podsumowanie tego, co czyni ten segment tak wyjątkowym.

Kawa speciality – właściwości i zalety 

Jest kilka powodów, dla których kupowanie kawy z segmentu Speciality jest niezbędne. Przede wszystkim jest to kawa najwyższej jakości, jaka istnieje obecnie na rynku. Ponadto, jeśli lubimy doskonałą filiżankę kawy, to nie ma wątpliwości, że warto zainwestować w ten wysokiej jakości segment. Wreszcie, jak wspomniano wcześniej, tylko 1% wszystkich dostępnych kaw spełnia kryteria oznaczenia Specialty, więc gdy znajdziemy jedną, która spełnia ten standard, trudno będzie znaleźć coś lepszego niż to!

Kawy z segmentu Speciality oferują najbardziej wyjątkowe doznania smakowe i doświadczenia. Wynika to zarówno ze złożonej mieszanki smaków, jak i z bardzo surowych wymagań dotyczących stosowania tego oznaczenia. Pochodzą one od najbardziej wykwalifikowanych rolników, których kunszt odzwierciedla się w ich produktach. Zakup kawy Specialty to inwestycja w doskonały smak, środowisko i wysokiej jakości relacje społeczne.

Ze względu na bardzo wysokie standardy, które muszą być spełnione, aby uznać kawę za speciality, równie ważne jest zrozumienie, co czyni ją wyjątkową. Cena tych wysokiej jakości produktów może odzwierciedlać skrupulatność, z jaką są one przesiewane, wybierane, przetwarzane i pakowane. Na szczęście dla tych z nas, którzy lubią ten gatunek kawy, istnieje wiele kaw, które zapewniają doskonały smak!

Poznaj się bliżej z kawą speciality! 

Kawa speciality to kawa, która jest rozdawana w oparciu o jakość, a nie ilość. Palarnie kawy specialty zwracają uwagę na szczegóły i stawiają na jakość ponad ilość.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto kupić kawę z segmentu specialty, skoro w sklepach i w sieci jest tyle innych opcji. Kawa z tego segmentu jest ręcznie zbierana i wprowadzana na rynek przez palarnie, które wiedzą, jak skrupulatnie przygotować ziarna, zanim opuszczą swoje zakłady. Kawy Speciality są zazwyczaj pojedynczymi odmianami lub charakteryzują się określonym regionem pochodzenia. Oznacza to, że każdą kawę można prześledzić do miejsca jej uprawy, co pozwala na znaczną odpowiedzialność i przejrzystość wszystkich stron zaangażowanych w proces uprawy i zbioru kawy. Kawa specialty to niewielka część całej światowej produkcji i sprzedaży kawy. Uważamy, że ten segment oferuje bardziej zróżnicowane niuanse smakowe i charakter niż jakikolwiek inny, co czyni go bardzo interesującym dla ludzi, którzy pasjonują się swoją codzienną filiżanką kawy.

Kawy speciality są o wiele bardziej satysfakcjonujące niż masowo produkowane mieszanki, oferując bardziej zróżnicowane smaki i aromaty, a także czystsze składniki i wyższą kontrolę jakości. Obecnie kawy speciality to różnorodność smaków i kompozycji, które pozwalają na znalezienie tej jednej idealne mieszanki kawy! Do tego odpowiednio skomponowana mieszanka ziaren gwarantuje niezapomniane doznania smakowe. 

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym https://coffeelove.pl oferującym kawy, herbaty, ekspresy do kawy i wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.