Tragedia na A4. Nie żyje dziecko

Na autostradzie A4, w okolicach zjazdu Tarnów-Centrum, przewrócił się bus. Pojazdem podróżowało sześcioro obywateli Ukrainy. W wypadku śmierć poniósł 13-letni chłopiec. Trzy osoby trafiły do szpitala: kobieta, jej sześcioletnie dziecko i mężczyzna.

Wypadek miał miejsce w piątek około godziny 4 nad ranem, na na 507 km autostrady A4 w stronę Rzeszowa. Według wstępnej ekspertyzy, kierowca busa mercedes sprinter, stracił panowanie nad pojazdem podczas manewru wyprzedzania. W efekcie bus zahaczył o pas zieleni i przewrócił się na bok. Bus sunął po asfalcie jeszcze przez kilkadziesiąt metrów zanim zatrzymał się na jednym z pasów autostrady.

Dziecko zginęło na miejscu

„Gdy strażacy przybyli na miejsce bus leżał na boku, a 13-letni chłopiec leżał przygnieciony, zginął na miejscu.”- powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie młodszy brygadier Marcin Opioła. Ranna została jego matka, 6-latek i mężczyzna. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

Tragedia na A4. Trwa badanie przyczyn

Przyczyny wypadku bada na miejscu policja pod nadzorem prokuratora. Bardzo możliwe, że do wypadku przyczyniły się złe warunki atmosferyczne. Tego dnia około godziny 5 nad ranem, na odcinku wypadku padał deszcz.

W akcji ratowniczej brały udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

_________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęcia głównego: OSP w Starych Żukowicach, Fb

Materiały źródłowe: PAP.pl, wiadomości.wp.pl, polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.