Promienniki podczerwieni na taras – najbardziej wydajny sposób na ogrzewanie otwartej przestrzeni w domu

Korzystanie z tarasu możliwe jesienią i zimą? Kto o tym nie marzy, ale dzięki promiennikom podczerwieni instalowanym na tarasie, jest to możliwe. Niezależnie od warunków pogodowych, ogrzewają one organizmy żywe znajdujące się w zasięgu strumienia ich ciepła. Pozwalają na wypoczynek na świeżym powietrzu nawet w bardzo zimne dni. 

Promienniki emitują bezpieczne promieniowanie, które nie szkodzi zdrowiu człowieka. Dzięki oddziaływaniu na osoby, przedmioty i ściany, przebywające w polu działania fal, ich oddziaływanie jest uznawane za niezwykle efektywne.

Jak działają promienniki podczerwieni na taras? Jaką należy wybrać moc, by zawsze cieszyć się ciepłem? O tym w poniższym tekście. 

Czym są promienniki ciepła na taras?

Promiennik podczerwieni to nie tylko modne, ale również ekologiczne rozwiązanie, dlatego też warto przedstawić ich sposób działania.

Promienniki ciepła na taras emitują promienie ciepła, które są odczuwalne przez wszystkie osoby znajdują się w jego zasięgu. Co istotne, zasięg ten jest dużo większy niż w przypadku standardowych ogrzewaczy, jakimi są parasole gazowe. Emitowane promieniowanie pozwala na odczuwanie ciepła i wyższej temperatury.

Promiennik podczerwieni umożliwiają korzystanie z tarasu w chłodne i zimne dni, przez co nikt nie musi rezygnować z porannej kawy na świeżym powietrzu, nawet w jesienne i zimowe dni. Dzięki wyposażeniu w intuicyjny system sterowania, obsługa promiennika jest niezwykle prosta. 

Promiennik podczerwieni na taras – na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru

Promienniki podczerwieni zapewniają komfort cieplny wszystkim przedmiotom i osobom znajdującym się w promieniu ich mocy. Podczas ich wyboru należy kierować się jakością materiału oraz klasą wodoszczelności produktu. Są to aspekty niezwykle ważne, ponieważ promienniki podczerwieni na tarasie mają do czynienia zarówno z deszczem, minusowymi temperaturami, jaki promieniami słońca.

Dzięki szerokiemu asortymentowi na rynku, każdy może wybrać promienniki podczerwieni na swój taras, zgodnie z wymogami i standardami, na których mu zależy. 

Jaki promiennik tarasowy wybrać?

Promienniki podczerwieni na taras są nie tylko świetnym sposobem na dogrzanie wybranego pomieszczenia, czy przestrzeni, ale również mają liczne zalety wpływające pozytywnie na zdrowie osób zmagających się z alergią, astmą lub innymi chorobami związanymi z górnymi drogami oddechowymi.

Co istotne, promienniki ciepła wyposażone są w system zdalnego sterowania, dzięki czemu każda osoba korzystająca z urządzenia, będzie mogła samodzielnie dostosować temperaturę do własnych potrzeb. Kolejną zaletą promienników tarasowych jest fakt, że nie zajmują one dużo miejsca, a ich montaż nie powinien nikomu przysporzyć trudności. Dzięki nowoczesnemu wyglądowi, promienniki wpasują się w aranżację każdego pomieszczenia.

Promiennik tarasowy to także ekologiczna inwestycja w urządzenie pracujące dużo sprawniej niż np. parasol gazowy, ponieważ system ten nie wpuszcza niebezpiecznych oparów do środowiska, po to by ogrzać taras.

Promienniki ciepła to rozwiązanie dla każdego. Dlaczego? Pozwalają one na spędzanie miło czasu podczas nawet najbardziej mroźnych poranków i ciemnych wieczorów. To nowoczesne urządzenie ogrzewa wszystko w zasięgu swojego promienia, przez co to nie powietrze staje się cieplejsze, lecz przedmioty i osoby. A to oznacza, że ogrzewanie promienników działa niczym promienie słońca. 

Jaka wielkość mocy dla promienników tarasowych?

Promiennik elektryczny na taras powinien być dopasowany do jego wielkości. Warto zwrócić również uwagę na to, czy jest on częściowo zamknięty, czy całkowicie otwarty. Zbyt duża przestrzeń nieosłonięta od wiatru może spowodować obniżenie mocy promienników podczerwieni.

Na tarasie sprawdzą się promienniki elektryczne z krótkimi bezpiecznikami, ponieważ są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Zaletą promienników podczerwieni jest również niezwykle łatwa i bezpieczna instalacja.

Zatem jaką moc powinny mieć promienniki tarasowe? Wszystko zależy od wymiarów przestrzeni, której ma zostać dostarczona ciepła temperatura. Poniżej znajdują się wyliczenia pomocne podczas wyboru promiennika do ogrzewania tarasu.

  • do 10 m2 – 1 x 1400W lub 1 x 2000W
  • do 14 m2 –  1 x 2000W lub 1 x 2500W
  • do 18 m2 – 2 x 1400W lub 2 x 2000W

Promienniki służące do ogrzewania tarasu warto kupować od zaufanych i sprawdzonych marek, które od lat zajmują się ich dystrybucją. 

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.